Folder
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Dzień Postaci z Bajek Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.11.2016.

Dzień Postaci z Bajek w Starej Krobi

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Krobi poznawali to święto w poniedziałek – 7 listopada. Była to znakomita okazja do odświeżenia znajomości bajek i baśni -  ze szczególnym nastawieniem na baśnie literackie.

W tym dniu uczniowie mieli okazję zaprezentować się w bajkowych strojach lub z bajkowymi rekwizytami.  W klasach zrobiło się barwnie i oryginalnie – na korytarzach królowały Czerwone Kapturki, rycerze, wróżki, księżniczki i czarownice oraz inne postaci bajkowe. Dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy II i III zostały zaproszone do biblioteki, gdzie witały ich czarownice, wróżka i książę. Najmłodsi wysłuchali bajki o Królewnie Śnieżce, czytanej przez Agatę, Weronikę i Krystiana z klasy IV – oraz – Bajki o Trzech Świnkach, czytanej przez pana dyrektora Bogdana Paluszkiewicza. Mimo, że wszyscy znają te historie, wysłuchanie ich w niecodziennych warunkach i czytanych przez bajkowe postaci – wywołało duże zainteresowanie i zachwyt u najmłodszych. Później, by otrzymać bajkowy skarb, dzieci musiały wykonać „bajkowe” zadania: policzyć żaby, dokończyć tytuły bajek, czy pomóc Kopciuszkowi w przebraniu grochu od fasoli. Na niesporne dzieci czekały zaś wielkie kotły czarownicy – na szczęście, nie trzeba było ich używać.

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej mieli za zadanie rozwiązać kilka zadań bajkowych, wcześniej rozwieszonych na szkolnym korytarzu. Potrzebna przy tym była spostrzegawczość, znajomość bajek i baśni, umiejętność wyszukiwania informacji w encyklopediach i słownikach.  I jak się okazało – nie było z tym dużego problemu, ponieważ zgłoszono przeszło 20 poprawnych odpowiedzi.

Wszyscy uczniowie, którzy mimo  zimnej i pochmurnej aury odważyli się przyjść do szkoły w bajkowych strojach – zostali nagrodzeni „małym co-nieco”, ufundowanym przez Radę Rodziców. Zaś organizatorem tego dnia była biblioteka szkolna.

                                                                     Patrycja Waleńska

                                   

 
następny artykuł »
© 2020 Stara Krobia
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.