Strona główna arrow Biblioteka arrow PASOWANIE NA CZYTELNIKA W STAREJ KROBI
Folder
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty
PASOWANIE NA CZYTELNIKA W STAREJ KROBI Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
11.09.2016.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W STAREJ KROBI


17 czerwca biblioteka szkolna w Zespole Szkół w Starej zamieniła się w magiczne i tajemnicze miejsce ze świata bajek i baśni. To tu był magiczny las, bajkowa chatka z piernika i ogromny piec Baby Jagi.  A to wszystko – za przyczyną dekoracji do  dwóch inscenizacji, jakie przygotowali uczniowie klasy V szkoły podstawowej dla swoich młodszych kolegów z klasy I. Pierwszoklasiści mieli bowiem w tym dniu zostać oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Uczniowie klasy piątej, pod kierunkiem bibliotekarki szkolnej Patrycji Waleńskiej, zaprezentowali humorystyczne wersje „Jasia i Małgosi” oraz „Kopciuszka”. Mimo, że treść nie odbiegała od oryginału – bajki przedstawiono jednak w zabawny sposób, który wywoływał salwy śmiechu wśród najmłodszych. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem śledzili przygody głównych bohaterów, a także zerkali na słodkie dekoracje domku Baby Jagi.

Po przedstawieniu z kolei, widzowie musieli odpowiedzieć na kilka pytań i zagadek związanych z książkami i biblioteką. Oczywiście wszyscy pomyślnie zdali ten „test” i mogli złożyć przysięgę Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Na pamiątkę otrzymali też okolicznościowe dyplomy, wręczane prze dyrektor szkoły, panią Barbarę Wyzujak.

Pasowanie było formą zaproszenia do świata książek i czytania, rozwijania wyobraźni, myślenia i przeżywania niesamowitych przygód. Pierwszoklasiści przekonali się, że ten świat potrafi zafascynować, a biblioteka szkolna zaprasza ich zawsze do odwiedzin.

 

                                                           Patrycja Waleńska

Nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół w Starej Krobi

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 Stara Krobia
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.