Folder
Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
PUCHAR KINDER DELICE Drukuj Email
Wpisał: Paulina   
29.01.2005.
Spis treści
PUCHAR KINDER DELICE
Strona 2
Strona 3
Sprawozdanie z finału II edycji Pucharu

Image
Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu i Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Starej Krobi

Już Seneka stwierdził, że:

„Lepsze jest życie wśród ustawicznych trudów i mozołów niż gnuśna wegetacja”

Image

     Wszystko zaczęło się od pani Agaty Nadolnej, nauczycielki wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu, która zaproponowała panu Bogdanowi Paluszkiewiczowi, nauczycielowi wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Starej Krobi, przystąpienie do rywalizacji w II edycji Pucharu kinder délice.
Nauczyciele szybko doszli do porozumienia i pozostało tylko przekonanie dyrektorów szkół.
Image

     Na szczęście z tym też nie było problemów. Tak więc stało się!!!
     Cicha, mała, nieufortyfikowana (czyt. bez Sali gimnastycznej) szkoła ze Starej Krobi kontra pełna zakamarków, labiryntów z fullwypas halą sportową szkoła z Gostynia.
     Rozesłano „wici” po całych społecznościach szkolnych. Ze wszystkich stron zaczęli napływać ochotnicy do wzięcia udziału w zmaganiach sportowych. Pucharu kinder délice magnetycznie przyciągał swym smacznym blaskiem i wielkością. Image

     Rozpoczęły się eliminacje szkolne, po których nauczyciele musieli wybrać „dwunastu wspaniałych”.Wieści te wzbudziły bardzo skrajne uczucia. Radość i euforia mieszały się z rozpaczą i rozczarowaniem.
Image

     Nauczyciele wychowania fizycznego zrobili to, co zawsze robią w sytuacjach kryzysowych – poszli (a raczej pobiegli) po rozum do głowy i zwołali zebranie.
Image

     Podziękowali wszystkim za trud i chęci włożone w czasie szkolnego etapu zmagań sportowych, za czyste zasady gry (czyt. fair play), które przyświecały im w czasie trwania poszczególnych konkurencji.
Image

Zabawa zabawą, ale trzeba było rozpocząć przygotowania do finału. Rzuciliśmy się w wir przygotowań do tego, co miało nadejść. Cały czas przyświecały nam myśli Owidiusza i Seneki:
Image

Ćwiczyliśmy:
1. celność rzutów Image

2. umiejętność prostego chodzenia z obciążeniem Image

3. skoki Image

4. czworakowanie, ale to inne Image 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Stara Krobia
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.