Folder
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
Wnioski o stypendium szkolne Drukuj Email
Wpisał: sekretariat   
21.08.2017.
Wnioski o stypendium szkolne

 

 

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi informuje o możliwości składania wniosków na stypendium szkolne (socjalne) na rok szkolny 2017/2018 dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Krobia.

 

Druki wniosków można pobierać od dnia 21.08.2017 r. w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi,        ul. Powstańców Wielkopolskich 126, pokój nr 4 ( tel. 655711109)  lub na stronie internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi.

 

Wnioski wraz z pełną dokumentacją należy składać w nieprzekraczalnym terminie od 01.09.2017 r. do 15.09.2017 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowniczych służb społecznych w terminie do 15.10.2017 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi.

 

Kryterium dochodowe na członka rodziny nie może przekraczać 514,00 zł. netto. Należy wykazać dochody netto za miesiąc sierpień 2017 r. (czyli m-c poprzedzający składanie wniosku).

 

Stypendium zostanie wypłacone po otrzymaniu na ten cel dotacji, po uprzednim przedstawieniu imiennych rachunków bądź faktur potwierdzających zakupione artykuły szkolne.

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi informuje jednocześnie, że 5% dotacji celowej otrzymanej przez gminę na wypłatę stypendium można przeznaczyć na zasiłek szkolny. Pomoc ta może być przyznana uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego należy składać w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od zdarzenia losowego, uzasadniającego przyznanie zasiłku.

 

                                                                     Kierownik MGOPS

                                                                                                                                                 w Krobi

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Stara Krobia
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.