Strona główna
Folder
Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Informator starokrobski nr 19 Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
18.02.2017.
Informator starokrobski na zakończenie I semestru 2016/2017

Na zakończenie I semestru 2016/2017 przekazuję uczniom i ich rodzicom sprawozdanie   z działalności szkoły.

W sprawozdaniu czytelnik znajdzie informacje z wykazem najlepszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, z udziału uczniów w konkursach, zorganizowanych wycieczkach, imprezach szkolnych, oraz inne informacje dotyczące funkcjonowania szkoły:

 

Informacje o szkole:

Ogólna liczba uczniów w zespole – 175

Liczba oddziałów – 9

Liczba uczniów w oddziale przedszkolnym –  24

Liczba uczniów w Szkole Podstawowej – 86

Liczba uczniów w Gimnazjum – 65

W szkole uczy 23 nauczycieli, oprócz tego personel 7 osób, asystent nauczyciela, pomoc nauczyciela, pielęgniarka szkolna, kierowcy autobusu + opiekunowie szkolni.

1)      Najlepsi uczniowie w Szkole Podstawowej w kl. II – III

Klasa II (Pani mgr Hanna Mikołajczak)

Franciszek Błaszyk, Amelia Jesiak, Tomasz Glinkowski, Natalia Nowak, Wenessa Dolata, Bartosz Łapawa, Kacper Seweryński, Szymon Stachowiak.

Klasa III (Pani mgr Agnieszka Klauza)

Karolina Bogusz, Wiktoria Jańczak, Szymon Krajka, Zuzanna Kukla, Natalia Obroślak, Jakub Płaczek, Szczepan Włodarczak

Najlepsi uczniowie w Szkole Podstawowej kl. IV – VI

Klasa IV (Pani mgr Katarzyna Kordek)

Weronika Bąk (śr. 5,59), Michał Kurpisz (śr. 5,41), Krystian Pakosz (śr. 5,36), Agata Prękowska (śr. 5,73), Oliwia Worwa (śr. 5,68), Julia Kowalik (śr. 5,05),                                   Filip Łukaszyk (śr. 5,09)

Klasa V (Pani mgr Mariola Jastrzębska)

Michalina Kordus (śr. 5,55), Agata Chuda (śr. 5,41), Ines Jakuszkowiak (śr. 5,45),

Aleksandra Biernat (śr. 5,05), Igor Cieślak (śr. 5,00), Paweł Musielak (śr. 4,77)

Klasa VI (Pani mgr Hanna Bogusz)

Michalina Jesiak (śr. 5,82), Paulina Andrzejewska (śr. 5,73), Julia Paszkowiak (śr. 5,55),   Anna Sikora (śr. 5,59), Oliwia Bąk (śr. 5,55), Zuzanna Gorzelanna (śr. 5,32), Julia Biernat (śr. 5,23), Nel Andrzejewska (śr. 5,23), Aleksander Chudy (śr. 4,73)               

Najlepsi uczniowie w kl. I – III Gimnazjum

Klasa IG (Pani mgr Ewa Nele)

Julia Łysikowska (śr. 4,97), Wiktor Celka (śr. 4,77), Mateusz Łapawa (śr. 4,77)

Klasa IIG (Pani mgr Bernadeta Błaszyk) 

Milena Mendyka - 5,54

Patrycja Sobecka – 4,85

Jakub Maćkowiak – 4,50

Wiktoria Cieślak  - 4,31

Wiktoria Nawrocka  - 4,08

Wiktor Pawlak – 4,58

Marcelina Kowalik  - 4,15

Klasa IIIG (Pani mgr Małgorzata Giera) 

 

Monika Kaczmarek śr. ~  5,10

 

Sławomir Mendyka śr. ~  5,10

 

Julia Kordus śr. ~  4,47

Bartosz Prętkowski śr. ~  4,40

Julia Sobańska śr. ~  4,40

Adam Mendyka śr. ~  4,37

Filip Borowczyk śr. ~  4,33

Patryk Dupiczak śr. ~  4,27

Zuzanna Płaczek    śr. ~  4,17

Natalia Biernat  śr. ~  4,10

2) Średnia ocen za I półrocze 2015/2016

 

Szkoła Podstawowa (kl. IV – VI) 4 – 4,83; 5 – 4,70; 6 – 4,81;

Gimnazjum (kl. I- III) IG – 3,46; IIG – 3,71; IIIG – 3,71;

3) Frekwencja klas za I półrocze 2016/2017

 

Szkoła Podstawowa (kl. O – VI) 

kl. O – 88%, kl. II – 97,65%, kl. IV – 94%, kl. V – 95,47%, kl. VI – 93,1%

Gimnazjum (kl. I – III)  

kl. IG – 90,6%, kl. IIG  –  87,8%,  IIIG  - 88,76%,        

Oceny z zachowania (pominięto oceny z klasy II i III gdzie oceny z zachowania są ocenami opisowymi) w całej szkole.

a) w szkole podstawowej w klasach IV – VI na ogólną liczbę 46 uczniów:

wzorowych – 19

bardzo dobrych – 23

dobrych – 4

poprawnych – 0 

nieodpowiednich – 0

nagannych – 0

b) w gimnazjum w klasach I – III na ogólną liczbę 65 uczniów:

wzorowych – 27

bardzo dobrych – 24

dobrych – 8

poprawnych – 5

nieodpowiednich – 1

nagannych – 0  

4) Udział klasy, uczniów w konkursach szkolnych, pozaszkolnych i zdobyte miejsce.

S Z K O Ł A   P O D S T A W O W A  

kl. O – Pani mgr Barbara Wyzujak

„ Kasztanki – jesienne cudaki”.

I miejsce – Anna Szymkowiak

III miejsce – Wojciech Baranowski

wyróżnienie – Adrian Marcinkowski

kl. II – Pani mgr Hanna Mikołajczak

Konkursy szkolne: Konkurs Plastyczny „Kasztaniaki – Jesienne Cudaki” I miejsce Tomasz Glinkowski, wyróżnienia: Amelia Jesiak, Michał Bogusz

Konkurs Recytatorski „Świat Oczyma Współczesnych”III miejsce Amelia Jesiak, wyróżnienie: Wenessa Dolata,

I edycja konkursu bibliotecznego „Nakarm węża” Tomasz Glinkowski I miejsce, Wenessa Dolata IV miejsce, Amelia Jesiak VI miejsce

Konkursy międzyszkolne:

Konkurs Recytatorski Świat Oczyma Współczesnych – Amelia Jesiak (udział)

Konkurs Plastyczny Mój Pluszowy Przyjaciel – Kacper Seweryński I miejsce, Wenessa Dolata II miejsce, Natalia Nowak III miejsce

Mały Bieg Biskupiański – Franciszek Błaszyk II miejsce

Konkurs Plastyczny z „Życia Pszczół” – Tomasz Glinkowski (wyróżnienie)

kl. III – Pani mgr Agnieszka Kluza

SZKOLNY KONKURS „KASZTANIAKI JESIENNE CUDAKI”

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI „ŚWIAT OCZAMI WSPÓŁCZESNYCH  – WOJCIECH CHUDY, ANITA NOWAK

KONKURS CZYTELNICZY

kl. IV – Pani mgr Katarzyna Kordek

Agata Prętkowska – wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Pudliszkach „Świat oczami współczesnych”

Klasa chętnie bierze udział we wszystkich konkursach szkolnych:

- I miejsce – „Śpiewamy kolędy”,

- I miejsce – piosenki legionowe (z okazji Narodowego Święta Niepodległości)

Agata Prętkowska – I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim z okazji Narodowego Święta Niepodległości

kl. V – Pani mgr Mariola Jastrzębska

Klasa uczestniczy w konkursach organizowanych przez szkołę zajmując dobre miejsca.

kl. VI – Pani mgr Hanna Bogusz

- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – zakwalifikowanie się do etapu rejonowego                      

   Paulina Andrzejewska, Michalina Jesiak  

- Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

- konkurs plastyczny „Logo wolontariatu”

- zawody sportowe

- szkolne konkursy okolicznościowe

- Puchar Polski taekwondo – Maria Kubiak

 

G I M N A Z J U M

kl. IG – Pani mgr Ewa Nele 

Uczniowie brali udział we wszystkich konkursach przygotowanych przez Samorząd Szkolny. Chętnie biorą udział w zawodach i turniejach sportowych. Kilku aktywnie uczestniczy w działaniach zespołu „Młodzi Biskupianie”. Aktywnie biorą udział                          w konkursach związanych z obchodami świat narodowych w naszej szkole.

 kl. IIG  – Pani mgr Bernadeta Błaszyk

·        udział w zawodach sportowych

  • udział w konkursach przedmiotowych
  • udział w konkursach plastycznych

kl. IIIG – Pani mgr Małgorzata Giera

§  Klasa IIIA –  zajęła I miejsce w Sztafetowym Biegu Niepodległości

§  Przemysław Baranowski-    reprezentowanie regionu biskupiańskiego na Festiwalach i Przeglądach folklorystycznych; praca w projekcie „Skarby z archiwum Oskara Kolberga”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna”;  III miejsce drużynowo w Wojewódzkim Turnieju Halowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Borku Wielkopolskim, II miejsce drużynowo w unihokeju w Gostyniu – eliminacje, II miejsce drużynowo w Turnieju Piłki Halowej w Pępowie

Damian Bartkowiak -  reprezentowanie regionu biskupiańskiego na Festiwalach i Przeglądach folklorystycznych; praca w projekcie „Skarby z archiwum Oskara Kolberga”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna”;  II miejsce drużynowo w unihokeju w Gostyniu – eliminacje, II miejsce drużynowo w Turnieju Piłki Halowej w Pępowie reprezentowanie szkoły w II Półmaratonie Biskupiańskim w Starej Krobi i zdobycie II MIEJSCA w biegu na 1500 m

 Natalia Biernat –   reprezentowanie regionu biskupiańskiego na Festiwalach i Przeglądach folklorystycznych; praca w projekcie „Skarby z archiwum Oskara Kolberga”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna”; zdobycie WYRÓŻNIENIA w 50 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą 23-26 czerwca 2016r. zdobycie I miejsca w szkolnym Biegu Niepodległości

Filip Borowczyk -   III miejsce drużynowo w Wojewódzkim Turnieju Halowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Borku Wielkopolskim, II miejsce drużynowo w unihokeju w Gostyniu – eliminacje, II miejsce drużynowo w Turnieju Piłki Halowej w Pępowie reprezentowanie szkoły w II Półmaratonie Biskupiańskim w Starej Krobi i zdobycie I MIEJSCA w biegu na 1500 m, zdobycie I miejsca w szkolnym Biegu Niepodległości

Nikodem Duda   reprezentowanie regionu biskupiańskiego na Festiwalach i Przeglądach folklorystycznych; praca w projekcie „Skarby z archiwum Oskara Kolberga”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna”;

 Julia Kordus  -   reprezentowanie regionu biskupiańskiego na Festiwalach i Przeglądach folklorystycznych; praca w projekcie „Skarby z archiwum Oskara Kolberga”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna”; III Miejsce w 15 Jubileuszowym Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Kaspra Miaskowskiego w Smogorzewie; zdobycie WYRÓŻNIENIA w 50 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą 23-26 czerwca 2016r. 

Jesika Kozak –  I miejsce w Biegu sztafetowym z okazji Święta Niepodległości;  

§  Michalina Kubiak –   reprezentowanie regionu biskupiańskiego na Festiwalach i Przeglądach folklorystycznych; praca w projekcie „Skarby z archiwum Oskara Kolberga”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna”; 

Sławomir Mendyka -   III miejsce drużynowo w Wojewódzkim Turnieju Halowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Borku Wielkopolskim, II miejsce drużynowo w unihokeju w Gostyniu – eliminacje, II miejsce drużynowo w Turnieju Piłki Halowej w Pępowie, –  I miejsce w Biegu sztafetowym z okazji Święta Niepodległości;

§    Miłosz Nawrocki -   reprezentowanie regionu biskupiańskiego na Festiwalach i Przeglądach folklorystycznych; praca w projekcie „Skarby z archiwum Oskara Kolberga”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna”; III miejsce drużynowo w Wojewódzkim Turnieju Halowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Borku Wielkopolskim, II miejsce drużynowo w unihokeju w Gostyniu – eliminacje, II miejsce drużynowo w Turnieju Piłki Halowej w Pępowie, –  I miejsce w Biegu sztafetowym z okazji Święta Niepodległości;

§     Zuzanna Płaczek -   reprezentowanie regionu biskupiańskiego na Festiwalach i Przeglądach folklorystycznych; praca w projekcie „Skarby z archiwum Oskara Kolberga”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program „Dziedzictwo kulturowe” priorytet „Kultura ludowa i tradycyjna,  I miejsce w Biegu sztafetowym z okazji Święta Niepodległości;

§     Bartosz Prętkowski - III miejsce drużynowo w Wojewódzkim Turnieju Halowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Borku Wielkopolskim, II miejsce drużynowo w unihokeju w Gostyniu – eliminacje, II miejsce drużynowo w Turnieju Piłki Halowej w Pępowie.

 

5) Wydarzenia z życia klasy (imprezy klasowe, wyjście do kina, wyjazdy do teatrów, wycieczki)

kl. O – Pani mgr Barbara Wyzujak

- Dzień Chłopca

- Dzień Edukacji Narodowej

- Dzień Postaci z Bajek

- Spotkanie z Mikołajem

- Spotkanie gwiazdkowe z udziałem rodziców

- udział w obchodach Święta Niepodległości

- wycieczki dydaktyczne: sklep, biblioteka, cmentarz, skrzyżowanie

- bal przebierańców

- udział w akcji „śniadanie daje moc”

- udział w licytacji na rzecz WOŚP

- wyjazd do kina na film „Wilk w owczej skórze”

- wyjazd na przedstawienie teatralne „Baśnie Pana Andersena”

- wyjazd do sali zabaw „WMB” w Lesznie

- udział w lekcjach muzycznych prowadzonych przez ATUT.

kl. II – Pani mgr Hanna Mikołajczak

Klasowe uroczystości:

- „Dzień Pluszowego Misia”

- „Dzień Postaci z Bajek”

- „Dzień Chłopca”

- „Mikołajki”

Wyjazdy:

- do sali zabaw w Lesznie

- do Soplicowa (tradycje Świąt Bożego Narodzenia, spotkanie z gwiazdorem

- na cmentarz w Domachowie

- do kina w Krobi na Film pt. „Wilk w owczej skórze”

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzycznych.

- „Brzdęk struny”

- „Muzyka średniowiecza”

Brali udział w zakresie udzielania pierwszej pomocy, licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klasa przygotowywała wspólne śniadania w ramach realizacji programu profilaktycznego. Odbyły się zajęcia sportowe z udziałem reprezentacji uczniów.

kl. III – Pani mgr Agnieszka Kluza

- lekcje muzyczne w domu kultury w Krobi: Nie mów tylko zatańcz, pokaz charakteryzacji teatralnej dla dzieci, historie opery w pigułce. Wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu, Dziadek do orzechów,

- lekcje muzyczne w szkole – Tańce latynoamerykańskie, muzyka instrumenty i stroje średniowieczna

- udział w akademiach: Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości, klasowy dzień Chłopca, klasowe Mikołajki – wyjazd do kina ”Wilk w owczej skórze, wróżby andrzejkowe,

- wyjazdy na cmentarz, do Soplicowa :Spotkanie z Mikołajem”

- szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy, udział w zabawie „Dzień Postaci z Bajek” – śniadanie daje moc + przygotowanie kanapek

- udział w licytacji WOŚP

- organizacje uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

kl. IV – Pani mgr Katarzyna Kordek

kl. V – Pani mgr Mariola Jastrzębska

- „sprzątanie świata” 2016

- Dzień Chłopca, Narodowe Święto Niepodległości,   

- Dyskoteka andrzejkowa,

- Mikołajkowy wyjazd do Poznania,

- Wigilia klasowa,

- WOŚP,

- Śniadanie daje moc.

kl. VI – Pani mgr Hanna Bogusz

- udział w Półmaratonie Biskupiańskim,

- udział w akcji „Sprzątanie Świata 2016”

- wyjazd do kina w Krobi „Smoleńsk”

- Dzień Chłopca, Narodowe Święto Niepodległości

- dyskoteka andrzejkowa, Mikołajkowy wyjazd do Poznania

- udział w zabawie „Dzień Postaci z Bajek”, WOŚP, klasowa wigilia

- „Śniadanie daje moc” 

 

Gimnazjum

 

kl. IG – Pai mgr Ewa Nele

Klasa stanowi zgrany zespół klasowy. Zaistniałe problemy rozwiązywane są na bieżąco. Uczniowie byli na wycieczce klasowej w Poznaniu na jumparenie i w Muzeum Archeologicznym.

kl. IIG – Pani mgr Bernadeta Błaszyk

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego;
  • Wybór samorządu klasowego;
  • Zebrania z rodzicami;
  • Mikołajki – szkolny wyjazd do Poznania na film „Za niebieskimi drzwiami:, pobyt w Muzeum Rogala,
  • Wigilia klasowa,
  • Udział w akcji „Mikołaje 2016” – przygotowanie paczki świątecznej,
  • Udział w akcji „ Śniadanie daje moc”;
  • Udział w akademii z okazji Święta Niepodległości;
  • Udział w akademii z okazji DEN;
  • Klasowy Dzień Chłopaka;
  • Dyskoteka andrzejkowa w Starej Krobi z udziałem uczniów ze szkoły w Krobi,
  • Udział w licytacjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
  • Zbiórka do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

kl. IIIG  – Pani mgr Małgorzata Giera

Braliśmy udział w spotkaniach profilaktycznych:

  •  Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół w Grabonogu - orientacja zawodowa
  • Dzień Zdrowego Śniadania pn. "Zdrowe śniadanie daje moc" - zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania
  • Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
  • Spotkanie z przedstawicielem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nt. orientacji zawodowej

 

Udział w konkursach i imprezach organizowanych na terenie szkoły:

 

·        Pasowanie uczniów klasy I gimnazjum "na wesoło"

·        w akcji „Sprzątanie świata”

·        Dniu Chłopca

·        Występ podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji 

·        Szkolenie nt. udzielania pierwszej pomocy

·        Dyskoteka andrzejkowa - integracja z młodzieżą gimnazjalną w Krobi  

·         Udział w akademii z okazji Święta Niepodległości

·         Biegu Niepodległości

·         Spotkanie z poetą p. Romanem Walentym Potokiem

·         Przygotowaliśmy szlachetną paczkę „Mikołaje 2016” dla   trzynastoletniego chłopca

·        Wigilii klasowej

·        Zbieraniu nakrętek na zakup potrzebnych leków dla chorego dziecka ( cały rok)

·        Wzięliśmy udział w szkolnej licytacji na rzecz WOŚP

Zorganizowaliśmy wyjazdy, wycieczki do:

·        Wyjazd do kina w Krobi na film pt."Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze 22.09.2016r.

·        do teatru GOK w  Gostyniu  spektakl teatralny ” Tacy jak my ” 

·        wyjazd rekreacyjno – szkoleniowy zespołu „Młodzi Biskupianie” do Warszawy -19.10.- 21.10.2016r.

·        Wyjazd do GOK Hutnik w Gostyniu na spektakl teatralny "Samotni w tłumie"

·        Wyjazd na obchody Święta Niepodległości do Krobi

·        Wyjazd mikołajkowy do Centrum "Plaza" w Poznaniu - (obejrzenie filmu "Sully" oraz pobyt w Rogalowym Muzeum) 

Członkowie zespołu „Młodzi Biskupianie” wystąpili:

  • na VI Festiwalu Tradycji i Folkloru – prezentacja tradycyjnych pieśni i tańców 11.09.2016r.
  • podczas V Festynu Archanielskiego w dn. 25.09.2016r.
  • Udział w II Półmaratonie Biskupiańskim w Starej Krobi - reprezentacja zespołu "Młodzi Biskupianie" – 10.09.2016r.
  •   Prezentacja „katarzynek” w Domachowie   26.11.2016r.;     podsumowanie projektu - „Tabor Wielkopolski”
  • z okazji Dnia Babci i Dziadka w Sułkowicach – 24.01.2017r.
  • Spotkanie integracyjne zespołu „Młodzi Biskupianie” w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starej Krobi
  • Spotkania w Gościńcu – nauka tańca towarzyskiego

 Do zespołu „Młodzi Biskupianie” należą następujący uczniowie z kl. IIIA: 

ü  Przemysław Baranowski,

ü   Damian Bartkowiak,

ü   Natalia Biernat,

ü  Nikodem Duda,

ü  Julia Kordus,

ü   Michalina Kubiak,

ü  Miłosz Nawrocki,

ü  Zuzanna Płaczek. 

 

6) Zajęcia dla chętnych podczas ferii zimowych w szkole w Starej Krobi

 

Zajęcia w I tygodniu ferii zimowych:

 

1 luty 2017r. (tj. środa) – turniej piłki nożnej od godz. 900 do 1200

 

Zajęcia w II tygodniu ferii zimowych: 

 

7 luty 2017r. (tj. wtorek)

 

– Turniej Tenisa Stołowego STARA KROBIA OPEN

 

8 luty 2017r. (tj. środa)

 

– wyjazd na lodowisko do Gostynia koszt 5,00 zł, (wypożyczenie łyżew we własnym zakresie) wyjazd spod szkoły o godz. 1120

   

    zapisy w sekretariacie szkoły do 31 stycznia 2017r. (lodowisko w godzinach 1200 – 1300)

9 luty 2017r. (tj. czwartek)

 

– wyjazd na ścianę wspinaczkową + siłownię do Krobi koszt 2,00 zł, wyjazd spod szkoły             o godz. 1130 

   

    zapisy w sekretariacie szkoły do 31 stycznia 2017r.  (ścianka wspinaczkowa + siłownia w godzinach 1200 – 1400) będzie zapewniony odwóz.              

 

Życzę Wszystkim uczniom i nauczycielom dobrego wypoczynku podczas   ferii zimowych.

                          

                                                                                            

                                                                                                  Dyrektor Szkoły

                                                                                                      

                  Bogdan Paluszkiewicz    

 

 

 
następny artykuł »
© 2020 Stara Krobia
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.